به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، اسکندر مؤمنی؛ دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اعلام کرد: وزارت آموزش و پرورش به سبب عملکرد موفق در حوزه پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر «دستگاه برتر در سال 99»، شناخته شده است.

وی به برخی از شاخص های مورد نظر در آموزش و پرورش در نیل به تحول در عرصه پیشگیری از مصرف مواد مخدر و روانگردان ها اشاره کرد و افزود: اجرای موفق «طرح یاریگران زندگی» در سطح مدارس و خانواده ها، همچنین ایجاد و گسترش «کانون‌های یاریگران زندگی»، از جمله موارد مؤثر در این امر است.

 سردار مؤمنی ادامه داد: استفاده بهینه از ظرفیت شبکه شاد، برگزاری مستمر و منظم جشنواره نوجوان سالم، تولید محتوای  مناسب در عرصه پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان و بارگذاری آن در کانال های موثر شبکه شاد، گنجاندن مطالب درسی درباره عوارض و پیامدهای سو مصرف مواد مخدر در متون کتاب درسی و سنجش میزان اثر بخشی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در مدارس از جمله دیگر این شاخص ها بوده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان گفت: با ملاحظه ساختار، برنامه ها،  اقدامات ، فعالیت ها و دستاوردها ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش، «رتبه عالی» برآورد شده است که مراتب به رئیس ‌جمهور محترم و رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام شده است .

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: