به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ املاک زیادی در سطح شهر تهران وجود دارد که به علت عدم تعیین تکلیف زیر انبوهی از خاک و غبار بدون استفاده در حال فرسایش و تخریب هستند. ظرفیت هایی که می توانند هر کدام به تنهایی تحولی شگرف در شهر تهران ایجاد کنند و تبدیل به قطب گردشگری و توریستی شوند. املاکی که با همکاری دستگاه های مختلف می توان به وضعیت آن ها سامان داد و از تخریب آن ها جلوگیری کرد.

پرویز فتاح،رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به املاکی که در اختیار این مجموعه است، گفت: املاکی که در سطح شهر تهران مالکیت آن ها در اختیار بنیاد مستضعفان است در راستای نگهداری، مرمت و احیا به وزارت میراث فرهنگی واگذار شده اند اما مالکیت این املاک همچنان در اختیار بنیاد مستضعفان باقی می ماند.

او در خصوص تعداد املاک تاریخی که به بهره برداری نرسیده اند و در اختیار بنیاد مستضعفان هستند، تصریح کرد: تلاش ها ادامه دارد تا سایر املاک تاریخی نیز شناسایی و کارشناسی شوند تا پس از ارزیابی این املاک نیز به متخصصین امر واگذار شود.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: نگهداری از چنین ساختمان ها و بناهایی  به علت ارزش تاریخی و قدمتی که دارند، بسیار سخت است و بنیاد مستضعفان قطعا در این عرصه از وزارت میراث فرهنگی کمک خواهد گرفت و بهره برداری از آن ها را به این نهاد واگذار می کند. نمونه بارز این اقدام نیز کاخ مرمر بود و هم اکنون کارشناسان میراث فرهنگی برای انجام اقدامات لازم مستقر هستند.

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: