به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ اسفندیار خزائی با اشاره به اقدامات جدی در راستای صیانت از منابع طبیعی گفت: در نتیجه گشت‌های مداوم یگان حفاظت منابع طبیعی و آرا صادره از محاکم قضائی در سال گذشته 740 هکتار از اراضی ملی رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

او اعلام کرد: باتوجه به تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با تصرف اراضی ملی و حفظ بیت المال، برخورد با متصرفین ومتخلفین اراضی منابع طبیعی را به عنوان اولویت اول در دستور کار قرار داده ایم. 

خزائی با اشاره به اتخاذ تدابیر و تمهیدات ویژه برای مقابله با سودجویان و دست اندازان به این اراضی، اظهار داشت: تشکیل تیم و اکیپ گشت، مراقبت و سرکشی مداوم از اراضی و منابع ملی از جمله این تمهیدات است. 

مدیرکل منابع طبیعی استان همدان اظهارکرد: خط قرمز منابع طبیعی، خسارت به طبیعت است و با هر گونه تعرض در هر پست و مقامی که باشند برخورد جدی صورت می گیرد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ و حراست از انفال و حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی استان، گفت: انتظار داریم سایر دستگاه های مرتبط، مردم و مسئولین نیز با منابع طبیعی همکاری کنند تا از هرگونه تصرف در اراضی ملی جلوگیری به عمل آید.

مدیرکل منابع طبیعی استان همدان گفت: منابع طبیعی متعلق به عموم مردم است و همه در حفظ این منابع ارزشمند باید مسئولیت پذیر و مشارکت داشته باشند.

خزائی خواستار حساس شدن عموم مردم نسبت به حفظ و نگهداری جنگل ها و مراتع شد و گفت: با تلاش و مامورین منابع طبیعی، نیروی انتظامی مقدار 740 هکتار اراضی منابع طبیعی و اراضی ملی تصرفی با حکم قضائی در سال گذشته از ید متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد و امسال نیز در ماههای فروردین و اردیبهشت 77 هکتار از اراضی تصرفی از ید متصرفین خارج و به بیت المال بازگردانده شده و97  فقره پرونده تخلف در سطح 232 هکتار تشکیل وبه مراجع قضائی ارسال شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: