به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در سال ۱۳۹۲ همزمان با تصویب و ابلاغ قانون جدید آئین دادرسی کیفری، به استناد ماده ۳۱، تشکیل پلیس ویژه کودکان و نوجوانان در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور حُسن اجرای وظایف ضابطان در مورد اطفال الزامی و مقرر شد برای تشکیل این پلیس، وظایف و اختیارات آن به موجب لایحه‌ای توسط رئیس قوه قضائیه تهیه شود. گرچه از زمان تصویب و ابلاغ این قانون، لایحه مذکور در قوه قضائیه نهایی نشده اما اواخر سال گذشته نیروی انتظامی از آغاز فعالیت پلیس ویژه اطفال و نوجوانان خبر داد.

سردار سرتیپ حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، در این خصوص گفت: پلیس اطفال در حال حاضر در مجموعه پلیس تهران فعال است و بخش دایره اجتماعی پلیس در کلانتری‌ها علاوه بر کمک‌دهی در عرصه مشاوره و مددکاری که به مردم ارائه می‌دهد در حوزه اطفال نیز فعالیت می‌کند.

او افزود: پلیس اطفال به نحوی زیر مجموعه این دایره پلیسی است. این واحد پلیسی با قدرت در حال فعالیت است و در تمامی کلانتری ها به امور مربوط به اطفال رسیدگی می کند. وظیفه پلیس اطفال خدمات رسانی به کودکان و افراد زیر ۱۸ سال است.

سردار رحیمی تاکید کرد: این واحد پلیسی به منظور رسیدگی علمی و عملی در اجرای ماده 31 قانون آیین دادرسی کیفری در حال خدمت رسانی است.

انتهای پیام: 2/5

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: