به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ پیروز حناچی، شهردار تهران، در آیین امضای تفاهم نامه بین شهرداری تهران با شرکت آب و فاضلاب جهت احداث تصفیه خانه در جمع خبرنگاران گفت: تهران سالانه بیش از یک میلیارد متر مکعب آب مصرفی دارد و هر چه بتوانیم آب را بازچرخانی کنیم، میزان مصرف آب کمتر می‌شود.

شهردار تهران افزود: تصفیه خانه خرگوش دره یکی از ۵ تصفیه خانه‌ محلی است که میزان استفاده از آب‌های زیرزمینی را کاهش می‌دهد.

حناچی تصریح کرد: کاهش مصرف آب‌های زیر زمینی می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری از فرو نشست تهران داشته باشد.

او در پاسخ به این سوال که میزان افزایش تردد با حمل و نقل عمومی پس از اجرای مجدد طرح ترافیک به چه شکل است؟ گفت: در بحث استفاده از اتوبوس و مترو زیر ۵۰ درصد هستیم و در طرح ترافیک زمان را به گونه‌ای تنظیم کردیم که مردم بتوانند برای تردد ضروری از خودرو استفاده کنند.

شهردار تهران افزود: استفاده شدید از مترو نداریم و بیش از ۹۵ درصد مردم رعایت می‌کنند و باید گفت کمی در مناطق جنوبی پایتخت توجه به استفاده از اقلام بهداشتی کم است.

او ادامه داد: در اتوبوس به علت آن که فضا باز است و کنترل دشوار وضعیت استفاده شهروندان از اقلام بهداشتی و رعایت فاصله گذاری فرق می‌کند که با همکاری مردم امیدوارم وضعیت بهتر شود.

شهردار تهران تصریح کرد: در زمانی که طرح اجرا نمی‌شد ۴۰ درصد سفر‌های درونی افزایش پیدا کرده بود، اما باید گفت با باز شدن مدارس میزان استفاده از ناوگان عمومی پایتخت افزایش پیدا می‌کند.

حناچی در واکنش به خبر جریمه شدن مردمی که از ساعت ۲ به بعد به خروج از محدوده طرح ترافیک اقدام کردند، گفت: موضوع را به همکاران جهت رسیدگی اطلاع دادم و اگر ساعت ۲ به بعد شهروندی برای خروج از محدوده طرح جریمه شده باشد، این جریمه حذف می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: