به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بر اساس تحلیل جدیدترین نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای سواحل دریای خزر، اردبیل، بخش‌هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی افزایش ابر، بارش باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

این شرایط فردا علاوه بر مناطق یاد شده برای شمال زنجان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی شده است. روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش باران، وزش باد و گاهی رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده با توجه به شرایط مونسونی به تناوب جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و بخش‌هایی از جنوب و ارتفاعات کرمان در بعدازظهر افزایش ابر، رگبار موقتی باران همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

فردا همچنین کاهش 4 تا 7 درجه‌ای دما در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی روی می دهد و از روز دوشنبه اردبیل، خراسان جنوبی، بخش‌هایی از شمال سیستان و بلوچستان و از سه شنبه استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و خراسان رضوی افزایش 4 تا 8 درجه‌ای دما را تا آخر هفته تجربه خواهند کرد. در سایر مناطق کشور نوسان دمایی 2 تا 3 درجه خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: