به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ همچنین طرفین در این تفاهم نامه موافقت کردند احداث 3 زیرگذر خط تهران - اهواز برای  بهبود شبکه دسترسی شهروندان در مناطق یاد شده با رعایت تمام شرایط فنی و ایمنی و استانداردهای مورد نیاز توسط شهرداری تهران انجام شود.

این تفاهم نامه توسط سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و  پیروز حناچی شهردار تهران روز دهم تیرماه سال جاری به امضا رسید.

در تفاهم نامه ای دیگری که بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و ایمیدرو(سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) به امضا رسید دو طرف برای مشارکت و سرمایه گذاری در احداث خط دوم ریلی مسیر سنگان - تربت - جندق به توافق رسیدند.

در این تفاهم نامه شرکت راه آهن وایمیدرو موافقت کردند که در احداث خط دوم مسیر سنگان - تربیت حیدریه - جندق- بافق به طول 778 کیلومتر و با بیش از 81 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و مشارکت کنند و راه آهن جمهوری اسلامی ایران متعهد شده مواد اولیه و محصولات صنایع معدنی سنگان را در شبکه ریلی کشور جابجا کند.

با بهره برداری از این پروژه ریلی در محور سنگان - بافق تقاضای حمل بار با ناوگان ریلی در این مسیر بیش از ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن افزایش می یابد.

این تفاهم نامه را سعید رسولی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و خداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو امضا کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: