به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ امین حسین نقشینه، به تشریح آخرین وضعیت آب و هوای سراسر کشور در آخر هفته پرداخت و گفت: برای امروز مناطق شمالی استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان، ارتفاعات کرمان، جنوب استان یزد، ارتفاعات زاگرس مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و استان مازندران گاهی رگبار، رعد و برق و وزش شدید باد را در ساعت بعدازظهر و اوایل شب پیش بینی می‌کنیم.

او ادامه داد: فردا هم همین شرایط در این مناطق وجود دارد و علاوه بر آن در شمال غرب، شمال و شرق استان فارس اینطور رگبار‌های موقتی ادامه خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: در روز پنچ شنبه در ارتفاعات  شمال غرب ایران و جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل رگبار‌های پراکنده را داریم که می‌تواند گاهی به رعد و برق و وزش شدید باد هم منجر شود.

او ادامه داد: شنبه بارش باران گاهی با رعد و برق در شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز خواهیم داشت.

نقشینه تصریح کرد: در دو روز آینده نوار شرقی کشورمان با وزش شدید باد روبه‌رو می‌شوند که همراه با خیزش گرد و خاک است.

او با بیان اینکه شرق دریای عمان در سه روز آینده مواجه و متلاطم است، خاطرنشان کرد: از امروز تا جمعه افزایش نسبی دما را در نوار شمالی کشور پیش‌ببینی می‌کنیم و تهران هم طی فردا و پس فردا همین شرایط را دارا خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: به طور مثال بیشینه دمای هوا در مهرآباد امروز  ۳۴ درجه سانتگیراد، فردا ۳۶ درجه سانتگیراد و پس فردا به ۳۸ درجه سانتگیراد می‌رسد و کمینه دما ۲۴ درجه خواهد شد.

نقشینه خاطرنشان کرد: انتظار داریم که در روز جمعه و شنبه اندکی از بیشینه دمای تهران کاسته شود و پیش بینی می‌کنیم که در روز جمعه و شنبه اهواز و بندرعباس افزایش نسبی دما را داشته باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: