به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بهروز طلایی، متخصص تغذیه گفت: برای همگان مصرف لبنیات توصیه می‌شود. هرچند برای هر فرد  بر اساس نیازش توصیه‌های مختلف وجود دارد.

 او افزود: اگر فردی با مصرف شیر  به دل درد یا دل پیچه مبتلا می‌شود، باید شیر را ولرم مصرف کند.  همچنین ممکن است برخی عدم تحمل به لاکتوز شیر داشته باشد، درضمن این افراد می‌توانند شیرهای بدون لاکتوز مصرف کنند.

این متخصص تغذیه ادامه داد:  مصرف شیر همراه با خرما، کشمش یا عسل توصیه می‌شود.

 طلایی درباره فرآورده‌های لبنی پروبیوتیک تاکید کرد: پروبیوتیک‌ها ترکیبات مفید هستند و باعث تنظیم عملکرد دستگاه گوارش می‌شوند و باکتری‌های مفید کولون را تقویت کرده و باعث کاهش بیماری‌های گوارشی می‌شوند .

این متخصص تغذیه درباره چگونگی مصرف ماست گفت: ماست همراه با نعناع یا پونه مصرف شود. همچنین مصرف ماست پروبیوتیک توصیه می‌شود.

طلایی افزود: افزایش آگاهی از خواص لبنیات برای عموم با برگزاری کارگاه‌ها و بروشورها امکان پذیر است. البته نکته مهم این است که هر فرد بر اساس اینکه سالم است یا بیمار و اینکه چه داروهای مصرف می‌کند توصیه‌ها متفاوت است.

او درباره کم و کیف مصرف لبنیات به‌طور روزانه گفت: افراد باید به طور روزانه دو واحد لبنیات مصرف کنند. برای مثال برای هر فرد بالغ در روز یک لیوان شیر و یک لیوان ماست پیشنهاد می‌شود. همچنین در دوران بارداری و شیردهی سه واحد مصرف لبنیات به طور روزانه پیشنهاد می‌شود.

طلایی درباره زمان مصرف لبنیات تاکید کرد: اینکه لبنیات در چه ساعتی از شبانه روز مصرف می‌شود مشکلی بروز نمی‌کند، اما برای برخی افراد که داروهای خاص استفاده می‌کنند باید فاصله دو ساعته از مصرف دارو و شیر رعایت شود.  درضمن توصیه می‌شود پنیر  شب‌ها استفاده شود. ماست هم به عنوان یک وعده غذایی می‌تواند جداگانه استفاده شود نه همراه با غذا.

او در پاسخ به این سوال که در برخی از تبلیغات تزریق آنتی بیوتیک به دام را برای انسان مضر دانسته و پیشنهاد می‌شود تا حتی‌الامکان لبنیات مصرف نشود، افزود: به هرحال آزمایشگاه‌های مختلف در کارخانجات وجود دارد و تست‌های متعدد از شیر انجام می‌شود تا محصولات در حد استاندارد باشند، طبیعتا اگر میزان آنتی بیوتیک‌ها بیشتر از استاندارد باشد، برگشت داده می‌شود.

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: