به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ امین حسین نقشینه، در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: از امروز تا آخر هفته در استان‌های ساحلی دریای خزر، مناطق شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و همچنین دامنه‌های جنوبی البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

او با اشاره به اینکه طی ۳ روزآینده برای جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده باران پیش بینی می‌شود، ادامه داد: امروز و فردا وزش باد شدید را در شرق و نواحی مرکزی کشور دراستان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، سمنان، قم، مرکزی و اصفهان داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه وزش باد شدید موجب خیزش گرد و خاک در بعضی ساعات برای برخی مناطق از این نواحی می‌شود، افزود: طی ۳ روز آینده نواحی شرقی دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

نقیشینه بیان کرد: امروز بیشینه دما در اهواز به ۵۰ درجه سانتیگراد، فردا ۴۸ درجه سانتیگراد و پس فردا ۴۷ درجه سانتیگراد می‌رسد و برای مشهد و رشت طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

او با اشاره به اینکه فردا از مقدار بیشینه دمای هوای تهران کاسته می‌شود، عنوان کرد: بیشینه دمای پایتخت امروز ۳۶ درجه سانتیگراد و کمینه دمای آن ۲۵ درجه سانتیگراد است.

منبع:میزان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: