به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سروآباد گفت: در هفته جاری طی گزارش وقوع یک فقره حریق در منطقه حفاظت شده کوسالان – شاهو به اداره حفاظت محیط زیست سروآباد گزارش شد با توجه به حساسیت موضوع در ساعات اولیه هماهنگی های لازم با همکاران و اداره منابع طبیعی، انجمن های محلی و اهالی شهر سروآباد و روستاهای دورود، زیوار و غیره صورت گرفت.

محمودی با بیان اینکه عوامل آتش سوزی عمدی و دخالت عوامل انسانی در حریق مشهود می باشد گفت:  در این زیستگاه، گونه های مختلف جانوری عمدتاً از رده های پستانداران، پرندگان، دوزیستان، خزندگان و رده های مختلف بی مهرگان، تخم و آشیانه آنها آسیب دیده و از بین رفته اند.

او همچنین افزود: نوع پوشش گیاهی منطقه متنوع بوده است و درختان آسیب دیده در این آتش سوزی بیشتر از گونه درختان بلوط، بنه، انواع بادام، زبان گنجک مشاهده شده و علاوه بر جانداران، بطور متوسط 150 اصله درخت در هکتارآسیب دیده و در آتش سوخته است.

محمودی گفت: تجهیزات به کار رفته در عملیات اطفاء حریق شامل آتش کوب، شن کش و بیل، شاخ و برگ درختان بلوط بود و نبود تجهیزات کافی و صعب العبور بودن منطقه حریق، دلایل طولانی بودن مهار اطفاء حریق است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: