به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در این روزهای کرونایی برگزاری آزمون برای داوطلبان بحث های زیادی ایجاد کرده است، چون هر گونه کم توجهی یا بی توجهی به تمهیدات بهداشتی عواقب جبران ناپذیر فراوان را به دنبال دارد. این در حالی است که چندی قبل مینو محرز، عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری کنکور را در شرایط کنونی مناسب ندانست و تهران را در وضعیت قرمز از لحاظ بیماری کرونا ارزیابی کرد. 

 فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش، در پاسخ به این سوال  که اگر داوطلب آزمون هم اکنون در صحت کامل باشه، اما در روز امتحان بیمار شود چطور مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؟ گفت: در حوزه‌ها پیش بینی شده و اتاق‌هایی برای داوطلبان در نظر گرفته شده است.

او در پاسخ به این سوال که چگونه افراد با ورود به حوزه‌های امتحانی از لحاظ سلامتی بررسی می‌شوند، افزود: مقرر است داوطلبان فرم خوداظهاری وزارت بهداشت را پر کرد و با خود به جلسه آزمون بیاورند.

زرین آمیزی درباره چگونگی حضور والدین در جلسه آزمون داوطلبان کنکور اظهار کرد: پیشنهاد شده برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام والدین به حوزه‌های امتحانی نیایند.

سخنگوی سازمان سنجش درباره خوراکی‌هایی که داوطلبان سر جلسه  آزمون مصرف می‌کنند، افزود: سازمان سنجش خوراکی‌هایی همچون  آب و کیک در اختیار داوطلب قرار می‌دهد که از قبل ضدعفونی شده است.

او درباره اینکه در روز آزمون چطور می‌توان فهمید فرد به رغم اینکه اظهارنامه را سالم پر کرده، اما مریض است، تاکید کرد: روز آزمون وقتی داوطلب سرجلسه است که نمی‌تواند آزمایش دهد قاعدتاً باید در روزهای قبل بیماریش حتمی شده باشد که راهکارها را به داوطلبان اعلام کردیم.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش  در شرایط کنونی امکان اینکه آزمون‌ها در محیط‌های سرباز برگزار شود وجود ندارد.

انتهای پیام: 3

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: