به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیدعبدالحمید احمدی، معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا با اشاره به علت افزایش سن ازدواج در جوانان و تاخیر افتادن ازدواج‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، به لزوم نقش مشاوره‌های پیش از ازدواج و عملکرد مراکز تخصصی مشاوره وزارت ورزش و جوانان و نقش خیرین در تسهیل ازدواج تاکید کرد.

او در بخشی از سخنان خود گفت: یکی از مهم‌ترین تاکیدات و شعار این وزارتخانه در هفته ازدواج امسال، شروع زندگی مشترک بدون برگزاری مراسم و تشریفات است یعنی خانواده‌ها به جای اینکه سد راه جوانان شوند آنها را ترغیب کنند تا بدون هزینه‌های اضافی زندگی خود را شروع کرده و زیر یک سقف بروند.

احمدی با اشاره به مراکز تخصصی مشاوره ازدواج وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: خوشبختانه روز به روز تعداد این مراکز تخصصی افزایش پیدا می کند و تاکنون حدود 350 مرکز در سطح استان‌ها، شهرستان‌ها فعال هستند اما به نظر من هنوز نیازمند تعداد بیشتری از این مراکز هستیم به طوری که باید در هر منطقه از کشورمان اعم از روستاها، شهرستان‌ها و... نسبت به تعداد جمعیت این مراکز تخصصی ازدواج تشکیل شوند. در این مراکز تخصصی باید از متخصصین امر بهره بگیریم و به جوانان کمک کنیم تا در امر ازدواج و تشکیل خانواده موفق عمل کنند و زندگی خوبی داشته باشند.

مشروح این گفتگو را در ویدئوی زیر مشاهده می‌کنید.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: