به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در نشست مجازی با اشاره به برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در روزهای نهم و دهم مرداد، اظهار کرد: 213 هزار و 888 دانش‌آموز در پایه هفتم و 117 هزار و 528 دانش‌آموز در پایه دهم در این آزمون شرکت می‌کنند.

او با بیان اینکه آزمون ورودی پایه هفتم در 1722 حوزه و آزمون ورودی پایه دهم در 1082 حوزه برگزار می‌شود، گفت: در نهایت 17 هزار و 327 دانش‌آموز در پایه هفتم و 11 هزار و 875 دانش‌آموز در پایه دهم انتخاب می‌شوند.

مهاجرانی در خصوص کارت ورود به جلسه آزمون، گفت: کارت‌های ورود به جلسه که برای 27 تیر صادر شده بود برای این آزمون نیز معتبر است و دانش‌آموزان باید با کارت سر جلسه حضور داشته باشند.

او با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان بدون کارت نمی‌توانند وارد جلسه آزمون شوند، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای همه دانش‌آموزان الزامی است و باید ماسک به همراه داشته باشند؛ همچنین استفاده از محافظ صورت نیز مانعی ندارد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: دانش‌آموزان، خودکار، مداد، پاک‌کن و وسایل شخصی را به همراه داشته باشند؛ البته ما آب معدنی پیش‌بینی کردیم اما پیشنهاد می‌کنیم دانش‌آموزان نوشیدنی همراه خود داشته باشند.

او درباره زمان اعلام نتیجه آزمون، اظهار کرد: فرایند اعلام نتیجه زمان‌بر است اما سعی کردیم به‌گونه‌ای پیش‌بینی کنیم تا شهریور انجام دهیم تا در زمان آغاز سال تحصیلی مشکلی نباشد.

مهاجرانی گفت: آزمون ورودی پایه هفتم روز پنجشنبه نهم مرداد از ساعت 9 صبح  و همچنین آزمون ورودی پایه دهم روز جمعه دهم مرداد از ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: