به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ افزایش دوباره موارد بیماری کوید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در بخش‌هایی از اروپا، ایالات متحده آمریکا و آسیا باعث نگرانی درباره بروز موج دوم کرونا شده و باعث شده است در برخی کشورها محدودیت‌های جدید بر مسافرت‌ها اعمال شود.

تدروس آدهانوم قبریسوس در یک کنفرانس خبری در روز پنجشنبه ۹ مرداد در ژنو گفت: «ما قبلا هم این را گفته‌ایم و دوباره هم خواهیم گفت: جوانان در برابر کرونا شکست‌ناپذیر نیستند.»

او گفت شواهد نشان می‌دهد افزایش اخیر در موارد کرونا در برخی از کشورها «تاحدی ناشی از بی‌احتیاطی جوانان در طول تابستان در نیمکره شمالی است.»

رهبر منطقه کاتالان در شمال اسپانیا این هفته هشدار داد که اگر جوانان برای کمک به جلوگیری از موارد جدید مهمانی‌هایشان را متوقف نکنند، ممکن است محدودیت‌های سخت در این منطقه دوباره برقرار شود.

بریتانیا و چند کشور اروپایی دیگر هم محدودیت‌های برای مسافرت به اسپانیا وضع کرده‌اند.

ماریا ون کرکوف، اپیدمیولوژیست ارشد سازمان جهانی بهداشت در این کنفرانس خبری گفت که نایت‌کلاب‌ها (باشگاه‌های شبانه) «تقویت‌کننده‌های سرایت کرونا» هستند.

او گفت:‌ «اکثریت جوانانی که دچار عفونت کروناویروس می‌شوند، بیماری خفیفی پیدا می‌کنند. اما این امر همیشه صادق نیست.»

سازمان جهانی بهداشت این ماه از مسافران خواست تا در هواپیماها ماسک بزنند و خودشان از شیوع بیماری در کشورها آگاه نگهدارند.

سازمان جهانی بهداشت ماه پیش اعلام کرده بود که راهنمای مسافرتی‌اش را در آغاز تعطیلات تابستانی در نیمکره شمالی روزآمد خواهد کرد، اما تا به حال این کار را نکرده است.

راهنمای قبلی برای مسافران شامل توصیه‌های معمولی مانند فاصله‌گیری اجتماعی، شستن دست‌ها و پرهیز از لمس کردن چشم‌ها، بینی یا دهان است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: