به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ فریبا گودرزی، در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: برای امروز در استان‌های گیلان و مازندران بارش شدید باران همراه با گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود که می‌تواند منجر به آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق شود.

او ادامه داد: همچنین امروز در برخی مناطق گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، اردبیل، شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی، جنوب کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: برای فردا انتظار بارش باران دراستان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، اردبیل، آذربایجان شرقی، جنوب غرب کرمان و جنوب شرق فارس را داریم.

گودرزی توضیح داد: امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب سرعت وزش باد درمناطق قزوین، شمال مرکزی، البرز، غرب و جنوب تهران، قم، جنوب و غرب سمنان، خراسان جنوبی، شرق کرمان و شمال و شرق اصفهان افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک شود.

او با اشاره به اینکه از امروز تا پایان هفته پدیده غالب در مناطق شرق و جنوب شرقی و روز پنجشنبه شمال شرق کشور وزش باد شدید همراه با گرد و غبار است، افزود: امروز دریای خرز و شرق و مرکز آب‌های خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوایی پایتخت اظهار کرد: امروز بعد از تهران با افزایش باد مواجه است و بیشینه دمای آن ۳۵ درجه سانتی گراد است که  نسبت به دیروز چند درجه  کاهش یافته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: