به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ شیوع کرونا باعث راه‌اندازی شبکه شاد و آموزش دانش‌آموزان از  طریق آنلاین است. این در حالی است که هنوز برخی از دانش آموزان موفق به استفاده از این نرم‌افزار نشده‌اند.

 روز گذشته توئیتی مبنی‌بر تبلیغات در شبکه شاد منتشر شد. در این توئیتر ادعایی مبنی‌بر تبلیغ سایت پیش‌بینی فوتبال در سامانه شاد درج شده است.

 

111

 

شبکه شاد جایی برای تبلغات ندارد

این مقوله در حالی در فضای مجازی منتشر شده که یکی از معلمان درباره فعالیت شبکه شاد گفت: برای هر مدرسه و کلاس، یک گروه در این شبکه تعریف شده است.

او افزود: با دانش‌آموزانم در گروه در ارتباط هستم. شبکه شاد فضایی برای تبلیغات نیست. برای مثال یک گروه و کانال برای تبادل اطلاعات و تدریس طراحی شده و جایی برای تبلیغات نیست. هر مدرسه به شکل جداگانه این شبکه را پشتیبانی می‌کند.

این معلم پایه متوسطه درباره امکان اخذ اسپانسر از سوی مدارس در شبکه شاد تاکید کرد:  امکان تبلیغات در این شبکه وجود ندارد. هر یک از مدارس در این مدرسه گروه تشکیل داده و با حضور تمامی کادر مدرسه  در آن به فعالیت‌های آموزشی می‌پردازند.

تبلیغات در کانال‌های فیک

مهدی شرفی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش  در این باره گفت: تبلیغات در شبکه شاد انجام نمی‌شود.

 او تاکید کرد: در تمامی کانال‌های غیررسمی تبلیغات انجام می‌شود و این مقوله ربطی به آموزش‌وپرورش ندارد. تبلیغات در شاد امکان‌پذیر نیست.

 این مقام مسئول افزود: اغلب این گونه تبلیغات در کانال‌های فیک انجام شده و ربطی به شبکه شاد و آموزش‌وپرورش ندارد.

تبلیغات در شبکه شاد امکان پذیر نیست

سیدحسن الحسینی، مشاور وزیر و مسئول شبکه دانش‌آموزی شاد نیز درباره تبلیغات در شبکه شاد گفت: در شبکه شاد امکان هیچ گونه تبلیغات وجود ندارد. تاکنون هیچ تبلیغاتی در شبکه شاد بارگذاری نشده و نمی‌شود و مجوزی نیز در این باره صادر نشده است.

او افزود: برنامه شاد یک برنامه تربیتی و در خدمت دانش آموزان این کشور است.

به گفته مشاور وزیر به هیچ عنوان فضای امن و آرام آموزشی را نمی‌توان به انواع تبلیغات  آلوده کرد.

الحسینی درباره نظارت‌ها در شبکه شاد تاکید کرد: کادر مدرسه و مسئولان نمی‌توانند به بارگذاری  تبلیغات در سایت بپردازند.  فعالیت‌های اصلی این شبکه در اختیار وزارت آموزش و پرورش است.

مشاور وزیر و مسئول شبکه دانش‌آموزی با بیان اینکه نظارت قدرتمند در شبکه شاد وجود دارد، افزود: فضای فیزیکال و غیرمجازی در شاد امکانپذیر نیست، اما در شاد تمامی فعالیت‌های دانش آموزان، معلمان، مدارس و ... تحت نظر هستند و در پیشخوان‌ها نصب شده برای مدیران پایش می‌شود.

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: