به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ در جریان طرح ظفر گفت: امروزه نزدیک به 15 هزار معتاد متجاهر در سطح شهر تهران وجود دارد و سایر دستگاه ها در انجام وظایف خود برای سامان دهی این افراد به خوبی عمل نمی کنند.

او افزود: در راستای مقابله با توزیع موادمخدر در پایتخت در روزهای اخیر نزدیک به 2200 کیلو انواع مخدر در سطح شهر تهران کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: بیشترین کشفیات مربوط به تریاک است اما مواد صنعتی مخدر رشد زیادی داشته است. ما به شدت نگران این امر هستیم و به خانواده ها هشدار می دهیم که مراقب فرزندانشان باشند زیرا این مواد راه برگشتی برای فرد باقی نمی گذارند.

سردار رحیمی در خصوص دستگیرشدگان در رابطه با موادمخدر در روزهای اخیر در تهران اظهار کرد: در این راستا 3 باند و نزدیک به 25 نفر از عمده فروشان موادمخدر در تهران دستگیر شدند. این افراد شناخته شده بودند که از خارج از کشور مواد را وارد تهران می کردند. در همین راستا 923 نفر از خرده فروشان نیز دستگیر شدند. همچنین 12 مرکز توزیع که شامل ساختمان ها بودند پلمب شدند.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص طرح جمع آوری معتادهای متجاهر نیز گفت: 2100 معتاد متجاهر در روزهای اخیر جمع آوری شدند و تحویل مراکز بازپروری شدند. معتادین متجاهر امنیت شهر را بر هم می زنند و ما از متولیان به شدت گلایه داریم زیرا به بهانه کرونا 6000 ظرفیت را خالی نگه داشته اند. این معتادین متجاهر بار سنگینی برای پلیس ایجاد کرده است زیرا 70 درصد این افراد در جرائم مختلف دست دارند و اگر این افراد جمع آوری شوند وقوع جرم به شدت کاهش خواهد یافت. بالغ بر 21 میلیارد تومان اقلام مربوط به موادمخدر از قاچاقچیان کشف شد و نزدیک به 81 دستگاه وسیله نقلیه نیز از این افراد کشف و ضبط شد.

او افزود: شکی نیست که باید مسائل مربوط به کرونا رعایت شود اما دستگاه های دیگر به خوبی همکاری نمی کنند. در قانون هیچ مسئولیتی در این خصوص برای پلیس تعریف نشده است در صورتی که ما با سختی تمام این افراد را از سطح شهر جمع آوری می کنیم. بخاطر مردم و بخاطر امن شدن شهر این معتادین را جمع آوری می کنیم اما متاسفانه با بی مهری مواجه می شویم و از این امر گلایه داریم.

رئیس پلیس پایتخت در خصوص جلسه ای که با معاون وزارت بهداشت و سایر مسئولین مربوطه در این خصوص داشت اذعان کرد: اراده وجود دارد و باید در عمل نیز شاهد اقداماتی باشیم. من بارها مکاتبه کرده ام و تاکید کرده ام که این افراد امنیت شهر را بر هم می زنند و سرقت ها و زورگیری ها بواسطه این افراد افزایش یافته است. باید بودجه اصلی برای بازپروری و مراقبت هزینه شود. زمانی که تقاضا به این وسیله کم شود، عرضه نیز کمتر خواهد شد و این حوزه بیشتر تحت کنترل قرار می گیرد. در میان افرادی که نیروی انتظامی جمع آوری کرده است و به مراکز بازپروری فرستاده است کم ترین میزان ابتلا وجود داشته است زیرا پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل رعایت می کنیم. دلیل نمی شود که به بهانه کرونا مانع از پذیرش شوند.

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: رضا پورحسین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: