به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ فریبا گودرزی، به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی در سراسر کشور پرداخت و گفت: طی سه روز آینده در بخش شمالی کشور استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط اردبیل، خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی و غربی و ارتفاعات رشته کوه البرز رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه خواهند بود و استان گیلان با شدت بارش‌ها روبه‌رو می‌شود.

او ادامه داد: در جنوب کشور در ساعات بعدازظهر و شب‌های سه روز آینده در ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب فارس انتظار بارش‌های پراکنده را داریم.

گودرزی خاطرنشان کرد: به لحاظ دمایی از امروز تا سه شنبه کاهش نسبی دما در نیمه شمالی کشور داریم و هوا در نیمه شمالی کشور به ویژه در سواحل دریای خزر و استان اردبیل به طور محسوس خنک‌تر می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر تا روز دوشنبه مواج و متلاطم خواهد بود، تصریح کرد: همچنان در شرق کشورمان پیده غالب وزش گرد و خاک است به خصوص در شمال سیستان و بلوچستان و زابل و جنوب خراسان جنوبی این مساله شدت خواهد داشت.

گودرزی با بیان اینکه در چند روز آینده دریای عمان و بخش‌هایی از خلیج فارس مواج می‌شود، اعلام کرد: تهران امروز با پدیده غالبی همراه نخواهد بود و گاهی در طول روز با وزش باد روبه‌رو می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ساعات بعدازظهر وزش باد را در مناطق جنوبی و غربی تهران پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: بیشینه دما در تهران امروز به ۳۷ درجه سانتگیراد می‌رسد که تا سه روز آینده با کاهش نسبی دما روبه‌روست و دما به ۳۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: