به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ این اسلحه انفرادی جدید دارای گلوله های ۵٫۵۶×۴۵ میلیمتری استاندارد ناتو بوده در حالی که نسخه AK-12 از گلوله های ۵٫۴۵×۳۹ میلیمتری سود می برد که گلوله و خشاب استاندارد مورد استفاده ارتش روسیه بود. تفنگ AK-19 که هنوز در مراحل توسعه قرار دارد دارای تفاوت های قابل توجهی با تفنگ AK-12 است که از آن میان می توان به بدنه پلمیری با طراحی جدید اشاره کرد.

سرپوش جدید تفنگ مذکور دارای سرکوب کننده های جرقه است و توانایی پشتیبانی از خفه کننده صدای قابل نصب سریع را نیز داراست. همچنین AK-19 از خشاب های پلیمری اختصاصی خود است که عناصر طراحی خشاب تفنگ انفرادی AK-12 را حفظ کرده است . اگر چه هنوز جزییات زیادی در مورد این تفنگ سبک جدید منتشر نشده اما می توان از ظاهر آن نیز تفاوت های متعددی را با نسخه قبلی کلاشنیکف دید. به گفته سخنگوی گروه اسلحه سازی کلاشنیکف ، AK-19 برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی تولیدات دفاعی ARMY-2020 در مسکو معرفی می شود.

خاصیت ارگونومیک بهتر، دوربین عقبی جدید و بدنه تلسکوپی از ویژگی های تفنگ جدید هستند. شکل بدنه و ساختار کلی تفنگ AK-19 شباهت زیادی به تفنگ های M-4 ارتش ایالات متحده دارد. بسیاری از کارشناسان سلاح بر این باورند که کارتریج ۵٫۵۶×۴۵ میلیمتری ویژگی های بالستیک بهترین نسبت به نوع قبلی مورد استفاده در تفنگ های کلاشنیکف دارد. گفته می شود که به دلیل شکل شکل کارتریج، دریفات گلوله از خشاب بسیار راحت تر و ایمن تر صورت گرفته و نقص در این زمینه کمتر رخ می دهد.نمایشگاه بین المللی تولیدات دفاعی ARMY-2020 از ۲۳ تا ۲۹ آگوست در پاتریوت پارک مسکو برگزار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: