به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ آیین افتتاحیه اولین جشنواره فرهنگی هنری علمداریادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، با حضور علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و سردار بهمن کارگر، رئیس ستاد بنیاد حفظ  آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار شد.

کاظمی در ابتدای این مراسم گفت: خدا را شاکریم در آستانه سالروز دفاع مقدس مهمان شهید حاج قاسم سلیمانی و۴۰هزار شهدای معلم و دانش آموز استان کرمان باشیم.

او افزود: آموزش و پرورش از اولین روزهای شهادت قاسم سلیمانی و تاکیدات مقام معظم رهبری دست به کار شد و سیاست ترویج سبک زندگی شهید سپهبد قاسم سلیمانی را اندازی کرد. این جشنواره اقدامی دیگر در حوزه تحقق سند بنیادین توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سال گذشته یادواره شهدا با شرکت۴۰هزار دانش آموز  و برگزاری اردوی راهیان نور همراه بود همچنین قرار است از امسال اردوی شیمیم نور برگزار شود و تجلیل از تمامی ایثارگران در دستور کار است.

کاظمی تاکید کرد: با این جشنواره می توان مکتب سلیمانی را به خانه ها برده و در دل دانش آموزان نهادینه کرد. محموعه ای از مکاتبات و دست نوشته ها در جامعه می تواند این مکتب را رشد دهد. قاسم سلیمانی عارف و مجاهد بود و با توجه به شخصیت او می توان به انسان سازی پرداخت.

به گفته او از طریق این جشنواره می توان سبک و سیاق زندگی سلیمانی را ترویج داد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: از معلمان و مسئولان پرورشی میخواهم دانش آموزان و معلمان را به این جشنواره دعوت کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: