به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو گفت: اصلی ترین معظل شهرها تمرکز جمعیت است که راه حل آن استقرار جمعیت در مصافت بیشتر است و حمل و نقل ریلی اصلی‌ترین راه حل آن است.

او افزود: در سال‌های اخیر، شهرهای اقماری هشتگرد و پرند به متروی تهران وصل شده‌اند و در آینده نیز شهر جدید پردیس به متروی تهران وصل می‌شود.

حناچی تصریح کرد: حدود 240 کیلومتر خط قابل بهره برداری در خطوط متروی تهران تأسیس شده و حدود 40 کیلومتر دیگر در خط 10 به آن افزود می‌شود.

او گفت: کریدورهای خط 10 به تصویب رسیده است و از ویژگی‌های آن این است که بخشی از سیاهچاله‌های تهران از جمله خاک سفید، نمایشگاه بین‌المللی، دانشگاه شهید بهشتی با بیش از 20 هزار دانشجو و همچنین دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات را هدف قرار داده است.

شهردار تهران گفت: فرصت‌های زیادی را وقتی که پول داشتیم از دست داده‌ایم و به تنهایی تأمین اعتبار خطوط ریلی از عهده دولت بر نمی‌آید و باید از راه‌های دیگر تأمین اعتبار کنیم.

او افزود: حمل و نقل و شهرسازی دو بال یک مجموعه هستند، الان در محدوده منطقه 22 با بارگذاری بیش از 450 نفر برنامه‌ریزی شبکه ریلی نداشتیم و تعادل و توسعه را با ریل به مناطق می‌بریم و از همه ظرفیت شهرسازی برای ایجاد تعادل، تولید ثروت و منابع استفاده می‌کنیم.

حناچی گفت: برنامه‌های مفصلی علاوه بر حمل و نقل ریلی داریم که از جمله آنها برقی کردن تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شهری است که اعتباراتی که از سوی دولت برای آن تأمین شده کافی نیست.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: