به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان گفت: از دیروز تا امروز 22 شهریور 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 139 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند که با این حساب مجموع بیماران کووید19 در کشور به 399 هزار و 940 نفر رسید.

لاری تصریح کرد: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 116بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 23 هزار و 29 نفر رسید.

او افزود: خوشبختانه تا کنون344 هزار و 516نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند و3768 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند و همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: