به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان گفت: از دیروز تا امروز 23 شهریور 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،  2089 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که با احتساب این تعداد مجموع بیماران کووید19 در کشور به  402 هزار و 29نفر رسید.

او افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 128 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 23هزار و 157نفر رسید.

لاری تصریح کرد: البته خوشبختانه تا کنون 346هزار و242 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و در حال حاضر3791نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری بوده و تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند و همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: