به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار هادی شیرزاد در خصوص جزئیات یک پرونده کلاهبرداری اظهارداشت: در پی اعلام مقام قضائی مبنی بر اینکه فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ 2 هزار میلیارد ریال به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است، پلیس بین الملل ناجا بلافاصله ضمن ارتباط با سازمان اینترپل، برای این متهم درخواست صدور اعلان قرمز کرد.

او افزود: با تلاش پلیس بین الملل ناجا، پس از پیگیری های ویژه، اعلان قرمز متهم صادر و بلافاصله موضوع تحت تعقیب بودن وی به کلیه کشورهای عضو اینترپل اعلام شد. 

رئیس پلیس بین الملل ناجا تصریح کرد: پیگیری‌های مداوم و ردیابی هوشمندانه متهم توسط اینترپل تهران، منجر به شناسایی محل اختفای وی شد همچنین با همکاری مبادی پلیسی دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و کشور همسایه زمینه استرداد وی فراهم شد.

سردار شیرزاد عنوان کرد: در نهایت اینترپل کشور مربوطه با استرداد نامبرده موافقت کرد و متهم متواری توسط تیم استرداد اینترپل تهران به کشور مسترد و برای طی مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

رئیس پلیس بین الملل ناجا در پایان با بیان اینکه این پرونده کلاهبرداری تاکنون 180 شاکی دارد، خاطرنشان کرد: بحمدالله مردم عزیز نیز از اقدامات پلیس بین الملل ناجا در راستای دستگیری این متهم کلاهبردار ابراز رضایت بسیار داشتند که جا دارد از مردم فهیم نیز تشکر و قدردانی کنم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: