به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مهم ترین اخبار اجتماعی طی 24 ساعته گذشته به شرح ذیل است:

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

44 درصد از کل زنان سرپرست خانوار کشور تحت پوشش برنامه‌های حمایتی دولت/ برنامه اقدام و عمل برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار/ تامین وام قرض‌الحسنه برای حدود 80 هزار زن سرپرست خانوار و دختران فارغ التحصیل

معصومه ابتکار به تشریح کم‌وکیف اقدامات معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور در زمینه اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار پرداخت و از تامین وام قرض‌الحسنه برای حدود 80 هزار زن سرپرست خانوار و دختران فارغ التحصیل خبر داد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

دخترانی که از ترس شناسنامه‌شان ازدواج سفید می‌کنند/ خانواده‌ها باید شرایط ازدواج فرزندانشان را تسهیل کنند

پروانه سلحشوری گفت: خانواده‌ها باید شرایط ازدواج فرزندانشان را تسهیل کنند تا بدون سخت گیری سر زندگی خود بروند و آداب و رسوم‌های سخت مانع ازدواج آنها نشود.

اطلاعیه وزارت بهداشت؛

تغییر در سیاست پذیرش دستیاری رشته زنان تکذیب شد

معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: در سیاست پذیرش دستیاری تخصصی بیماریهای زنان و زایمان هیچگونه تغییری ایجاد نشده است.

استاندار تهران:

روز اربعین راهپیمایی نداریم

انوشیروان محسنی بندپی در مورد مراسم اربعین حسینی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا در روز اربعین راهپیمایی در استان تهران نداریم.

هشدار پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری از طریق سایت‌های شرط‌بندی+ فیلم

سایت‌های شرط‌بندی و قمار و بازی‌های آنلاین امروز به یکی از جدی‌ترین بسترها برای کلاهبرداری بدل شده است و در این میان پلیس فتا جزئیات لازم در خصوص کلاهبرداری از طریق سایت‌های شرط‌بندی را اعلام کرد.

رئیس اورژانس تهران:

متوسط زمان خدمات رسانی در اورژانس۱۶دقیقه است/ ۵۰ هزار تماس روزانه با اورژانس در زمان شیوع کرونا / در مترو جایی برای اورژانس تعبیه نشده است

پیمان صابریان گفت: در صورت بروز مشکل یا حادثه در مترو، رسیدن به مصدوم دشوار است. برای مثال جای پارک برای موتور نیست. در مترو جایی برای اورژانس تعبیه نشده است البته برای متروهای تازه تاسیس مکان مشخصی لحاظ شده است.

مسعود مردانی مطرح کرد:

آخرین پیش‌بینی‌ها در خصوص فصل سرما و افزایش مبتلایان به کرونا

عضو کمیته ملی مقابله با کرونا از افزایش شیوع مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: در فصل سرما از تجمع در محیط‌های در بسته خودداری شود.

زایمان در آب منسوخ شده است/ راهکارهایی برای انجام زایمان بی‌درد

یک فلوشیپ تخصصی زنان و زایمان (پریناتولوژی) گفت: در کشور ما روش‌های زایمان بی‌دردی از طریق تزریق در مایع کانال نخاعی با زایمان‌های بی‌درد در کشورهای پیشرفته متفاوت است.

رئیس اورژانس اجتماعی ۱۲۳:

کودک آزاری‌ها از سوی کودکان به اورژانس اجتماعی 123 اطلاع‌رسانی می‌شود/ پایان نارسایی‌های تربیتی با اجرای طرح نماد

محمود علی‌گو ضمن انتقاد از رویکرد آموزش‌ و پرورش در معرفی اورژانس اجتماعی، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی اورژانس اجتماعی 123 آموزش به کودکان در مهدهای کودک است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

44 درصد از کل زنان سرپرست خانوار کشور تحت پوشش برنامه‌های حمایتی دولت/ برنامه اقدام و عمل برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

معصومه ابتکار به تشریح کم‌وکیف اقدامات معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور در زمینه اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار پرداخت و از برنامه اقدام و عمل برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خبر داد

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

شناسایی 2705 بیمار جدید کووید19 در کشور/ مرگ 140 ایرانی دیگر

سیما سادات لاری گفت: طی 24 ساعت گذشته 140 نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران:

پلمب 20 پلاک دیگر در محله شوش/ دستگیری 4 توزیع کننده مهم مواد مخدر/ پای انشعاب‌های غیرمجاز به محله شوش رسید

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند با تاکید بر اینکه مبارزه با خانه هایی که محل فروش موادمخدر است ادامه دارد، گفت: طی هفته گذشته 20 پلاک منزل فقط در محله شوش پلمب شدند.

رئیس گروه آب‌های زیرزمینی:

اضافه برداشت‌ها، بارش‌ها را خنثی کرد/ کف‌شکنی بلای جان آب‌های زیرزمینی/ ورامین، رفسنجان و تهران با خطر جدی فرونشست زمین مواجه هستند/ مهاجرت اجباری در کمین است

مسعود ضیادزفولی گفت: بارش‌های باران نقش به‌ سزایی در جلوگیری از کاهش سطح آب‌های زیرزمینی دارد اما برداشت‌های اضافی همه ساله این بارش‌ها را خنثی می‌کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

دخترانی که از ترس شناسنامه‌شان ازدواج سفید می‌کنند/ خانواده‌ها باید شرایط ازدواج فرزندانشان را تسهیل کنند

پروانه سلحشوری گفت: خانواده‌ها باید شرایط ازدواج فرزندانشان را تسهیل کنند تا بدون سخت گیری سر زندگی خود بروند و آداب و رسوم‌های سخت مانع ازدواج آنها نشود.

ترافیک سنگین در ورودی پایتخت/ آزادراه کرج-تهران پرترددترین محور

معاونت اجتماعی راهور گفت: ترافیک در آزادراه تهران-کرج و کرج-قزوین محدوده حصارک، در آزادراه قزوین-کرج و کرج--تهران حدفاصل ساسانی تا پل کلاک و در محور شهریار – تهران محدوده شهر قدس سنگین است.

ابتلای بیش از ۲۹ میلیون نفر به کرونا در جهان

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۲۹ میلیون و ۴۴۵ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند

رئیس دیوان عالی کشور:

جنبه عمومی پرونده محمدعلی نجفی امروز تعیین تکلیف می‌شود/مسئله قصاص منتفی است

رئیس دیوان عالی کشور گفت: جنبه عمومی پرونده قتل میترا استاد امروز بررسی و تعیین تکلیف می‌شود.

تلفظ برخی کلمات شیوع کرونا را افزایش می‌دهد

در واقع اشاره این دانشمند به قدرت پرتاب هوا توسط هر حرف است. برخی حروف با قدرت بیشتری ادا می شوند و هوا را به بیرون پرتاب می کنند مانند حرف "پ" ، اما برخی دیگر این گونه نیستند، مثل حرف "م".

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دوره بدون آزمون دکتری تخصصی (ویژه استعدادهای درخشان) سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: