به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ حجت‌الله غلامی،سخنگوی ستاد استانی مدیریت و بیماری کرونا گفت: "گشت ارشاد کرونایی" با هدف دادن تذکر و ممانعت از تخلفات موازین بهداشتی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود.

غلامی در حاشیه برگزاری پنجاهمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  افزود: این گشت با همکاری نیروی انتظامی، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و نیروی مقاومت بسیج راه‌اندازی می‌شود.

او ادامه داد: گشت مزبور موظف است با حضور در مجامع، بازار و رصد فعالیت اقشار و اصناف مختلف به مُتخلفان و ناقضان موازین بهداشتی تذکر دهد.

معاون استاندار اصفهان اضافه کرد: مجمع خیرین بهداشت و درمان به منظور جذب خیرین حوزه بهداشت و درمان و مقابله با بیماری کرونا و تامین کمک‌های نقدی مورد نیاز فعال خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: نظارت بر بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها به صورت جدی دنبال و هر شب برای کاهش حضور مردم در این مکان‌ها، میزان سرویس‌دهی از جمله روشنایی آنها کاهش می‌یابد.

غلامی ادامه داد: نظارت جدی بر رستوران‌ها و فست‌فوتی‌ها نیز اعمال و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

او  اضافه کرد: رستوران‌ها تنها با رعایت فاصله اجتماعی و اغذیه فروشی‌ها و فست‌فوتی‌ها به صورت بیرون‌بَر امکان فعالیت خواهند داشت و اجازه توزیع غذا در مکان‌های سرپوشیده را ندارند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت و بیماری کرونا افزود: همچنین بنزین زدن در جایگاه‌های سوخت تنها توسط متصدیان آنها انجام می‌شود.

او اظهار کرد: دورکاری کارمندان هم تنها با نظر مدیران مربوطه و مشروط به انجام امور محوله و تعلیق نشدن امور ارباب رجوع در ادارات صورت می‌گیرد.

غلامی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در باره تبعیت از موازین بهداشت و تصمیمات ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: متولیان امر برای ممانعت از پیاده‌روی اربعین چه در درون شهرها و چه بیرون از آن برنامه‌ریزی خواهند کرد و امسال هیچگونه راهپیمایی چه در امامزاده محمد خمینی شهر و چه در امامزاده جعفر جنب فرودگاه شهید بهشتی و امثال آن امکان برگزاری ندارد.

او  با اشاره به برگزاری نماز جمعه در برخی شهرهای استان تصریح کرد: با هماهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در باره تعطیل شدن این مراکز نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

غلامی گفت: در حال حاضر ۱۰ تا ۱۵ درصد از دانش‌آموزان استان بصورت حضوری فعالیت می‌کنند و سایر آموزش‌ها بصورت غیرحضوری است.

او با اشاره به ارائه آمار و اطلاعات غیرکارشناسانه توسط برخی از دستگاه‌ها تاکید کرد: ارائه آمار بیماران کرونایی تنها توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان اعلام خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: