به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سردار احمد طاهری اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های "ایرانشهر" و "خاش" با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ، اعضای این  باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال محموله بزرگ مواد افیونی از شهرستان های مذکور به مرکز کشور داشتند را شناسایی کردند.

او افزود: در این رابطه مأموران انتظامی شهرستان "ایرانشهر" در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با 2 دستگاه پژو 405 در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در حوالی منطقه "ایرانشهر-دلگان" بودند، شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات و مناطق صعب العبور متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در این عملیات و با اقدام به موقع مأموران ضمن توقیف خودرو قاچاقچیان در بازرسی از آن یک تن و 287 کیلو و 950 گرم مواد افیونی شامل: 886 کیلو و 950گرم تریاک و 401 کیلوگرم حشیش کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش نیز با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از این باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله 2 دستگاه تویوتا و پیکاپ و یک دستگاه پژو 405 در محور "سنگان-خاش" در حال انتقال مقادیر قابل توجه مواد افیونی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

او بیان کرد: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، ضمن دستگیری یک قاچاقچی، دیگر اعضاء این باند با رها کردن خودروها و استفاده از صعب العبور بودن منطقه به سمت ارتفاعات متواری شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات، جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با تلاش و سرعت عمل خود، در بازرسی از خودروهای توقیفی 374کیلو و 200 گرم تریاک کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در نتیجه انهدام این باند سازمان یافته در مجموع یک تن و 662 کیلو و 150گرم انواع مواد مخدر کشف شده است، خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: