به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد ما وارد فضایی شدیم که بدون سواد آن نمی‌توانیم زندگی کنیم قطعا آینده از آن افرادی است که تخصص کافی را در این حوزه دارند حوزه پرورشی و فرهنگی نیز به لحاظ نوع ماموریت خود و ضرورتی که دارد امروزه در این عرصه باید پیشتاز باشد.

علیرضا کاظمی در آیین افتتاحیه و رونمایی از پوستر دوره آموزشی سواد رسانه‌ای ویژه فعالان حوزه قرآن، عترت و نماز که صبح امروز ۹ مهرماه به صورت زنده از طریق شبکه شاد پخش شد اظهار کرد: امروز استفاده از فضای مجازی و حضور در این فضا در یک معنای وسیع تر نیازمند برخورداری از سواد رسانه‌‌ای است این موضوع یک انتخاب نیست یک ضرورت و اجبار است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ما وارد فضایی شدیم که بدون سواد آن نمی‌توانیم زندگی کنیم قطعا آینده از آن افرادی است که تخصص کافی را در این حوزه دارند حوزه پرورشی و فرهنگی نیز به لحاظ نوع ماموریت خود و ضرورتی که دارد امروزه در این عرصه باید پیشتاز باشد.

کاظمی افزود: مقام معظم رهبری نه امروز در زیست بوم جدید بلکه سال‌ها قبل به فضای مجازی اشاره کرده‌اند و معلمان را افسران جنگ نرم نامیدند امروز هم فرموده‌اند معلمان افسران سپاه پیشرفت کشور هستند لذا ما بدون دانش و توانایی نمی‌توانیم کاری کنیم باید با دانش به سیاست‌های دشمن پی ببریم و بتوانیم اقدامات مناسبی را در راستای خنثی سازی این موارد در فضای مجازی طراحی کنیم.

او داشتن سواد رسانه‌ای را یک تکلیف دانست و عنوان کرد: یک معلم و مربی باید دانش کافی را داشته باشد. باید اجرای این دوره به گونه‌ای طراحی شود که علاوه بر برخورداری از دانش علمی مهارت‌های عملی مدنظر باشد. همچنین باید خلاقیت‌هایی که در فضای نامحدودی در اختیارمان است را مغتنم بشماریم .

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد یکی از اشکالات دوره‌های ضمن خدمت این است که افراد دانش پیدا می‌کردند اما مهارت لازم را نمی ‌دیدند ِلذا در این دوره باید بتوانند مهارت‌های عملی را کسب کنند؛ این دوره جامع ترین و کامل ترین دوره آموزش و پرورش است.

کاظمی اضافه کرد: اگر به دنبال کسب مهارت باشیم می‌توانیم از این دوره بهره مند شویم. تدوین دستورالعمل مواجهه با آسیب‌های فضای مجازی باید در دستور کار اداره کل شاهد قرار گیرد معتقدم همانطور که مربیان پرورشی توانمندترین بودند امروز هم در فضای مجازی باید سرآمد باشند.

او با اشاره به فرمایشات رهبری، توانمندسازی افراد برای استفاده از فضای مجازی را ضروری دانست.

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: