به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محتویات پرونده حاکی از آن بود، متوفی در تاریخ دوازدهم دی ماه سال گذشته در اثر بیماری فوت و سپس با مجوز پزشکی قانونی دفن شده است.

خواهر متوفی پس از گذشت 6 ماه، حین نظافت منزل برادرش، متوجه یکسری داروهای خواب‌آور شد و با توجه به بیماری متوفی و عدم ارتباط بیماری وی  به داروهای خواب‌آور، موضوع فوت برادرش مبنی بر اینکه توسط پرستارش روی داده باشد، قوت گرفت.

شاکی با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به مأموران گفت: برادرم به علت بیماری، خانم پرستاری به نام فریبا 35 ساله را توسط یک شرکت خدماتی استخدام کرده بود، این شخص حدود یک ماه در منزل برادرم حضور داشت تا اینکه همان روز با ما تماس گرفت و خبر فوت برادرم را داد و هیچ اطلاعی دیگر از او نداشتیم.

او افزود: حین بررسی منزل برادرم، متوجه شدم اموال از قبیل اسناد و مدارک هویتی برادرم به سرقت رفته و در این رابطه به فریبا مظنون هستم.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت شاکی و بررسی محتویات پرونده، دستگیری پرستار را در دستور کار خود قرار دادند که با مراجعه به شرکت خدماتی متوجه شدند فریبا به علت اعتیاد از کار اخراج شده است و ادامه تحقیقات مشخص شد فریبا در شرکت خدماتی دیگری مشغول به کار بوده که به علت سرقت از آنجا نیز اخراج شده است.

کارآگاهان با جمع‌بندی قرائن و شواهد به این نتیجه رسیدند که پرونده فوت عادی نبوده و قتل اتفاق افتاده است.

با توجه بلامکان بودن قاتل، کارآگاهان با بهره‌گیری از روشهای علمی کشف جرم، محل تردد وی را در محدوده شرق تهران شناسایی کرده و در یک عملیات پلیسی در مورخه نهم مهر ماه متهم را دستگیر و به اداره دهم منتقل کردند.

فریبا در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزهی شد اما با دیدن قرائن و شواهد کاملاً علمی پلیس، به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن قبولی قتل گفت: برای کار از شهرستان به تهران آمدم و به یک شرکت خدماتی مراجعه کردم؛ آنها مرا به متوفی معرفی کردند و با انعقاد قرارداد سه ماه در آذر ماه سال گذشته در منزل متوفی چند ساعتی کار و از او پرستاری می‌کردم.

او ادامه داد: از آنجایی که پول نداشتم و به مواد مخدر اعتیاد داشتم و تازه یک ماه بود مشغول به کار شده بودم، نقشه سرقت از منزل متوفی را کشیدم که با تهیه 30 قرص خواب‌آور، غذای شام او را مسموم و پول به مبلغ یک میلیون تومان و اسناد و مدارک را سرقت کردم و در همانجا خوابیدم.

وقتی که صبح بیدار شدم دیدم صابر حال خوبی ندارد که سریعاً با اورژانس تماس گرفتم اما دیر شده بود وقتی عوامل اورژانس رسیدن صابر فوت کرد که با خواهراش تماس گرفتم و خبر فوتش را دادم، سپس فرار کردم.

کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی متوجه شدند، متوفی قبل از روز فوتش ضمن تماس با سامانه پلیس 110، گزارش سرقت از منزل توسط فریبا را به پلیس اعلام کرده بود.

سرهنگ مرتضی نثاری؛ معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اقدامات ویژه کارآگاهان اداره دهم، قاتل پرونده فوت مشکوک دستگیر و به انگیزه سرقت معترف شد.

به گفته وی، متهم با صدور قرار قانونی توسط بازپرس پرونده برای ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار کارگاهان پلیس قرار گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: