به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در راستای ارتقاء جایگاه نظام تعلیم و تربیت کشور و اهمیت استفاده از استعدادها و فرصت‌ها جهت ارتقاء قابلیت‌های نرم افزاری شبکه آموزش دانش آموز (شاد) و همچنین غنی سازی محتوای آموزشی، پرورشی و پژوهشی موجود در این شبکه از سوی وزارت آموزش‌وپرورش؛ دستور العمل نحوه مشارکت بخش خصوصی در شبکه آموزش دانش آموز(شاد) به ادارات کل استان ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، مشارکت کنندگان شامل کلیه شرکت‌ها، مدارس و مراکز غیردولتی، اشخاص حقیقی و حقوقی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان هستند که بر اساس قوانین و مقررات و دستورالعمل مذکور ظرفیت همکاری با شبکه شاد را دارند.

براین اساس، همگانی و رایگان بودن استفاده از خدمات شبکه شاد برای تمام دانش آموزان، بکارگیری هر گونه نرم‌افزار برای آموزش‌وپرورش رسمی در فضای مجازی صرفا در صورت اتصال به شبکه شاد، عدم حق اجبار مدارس دولتی به استفاده و یا دریافت وجه از خانواده‌ها جهت استفاده از خدمات افزوده دانش آموزان در شبکه شاد، جزو مقررات عمومی این دستور العمل است.

همچنین بنابر دستورالعمل ارسالی، سامانه‌های آموزش مجازی تمامی مدارس غیردولتی و مدارس خاص باید در قالب PWA(Progressive Web App) و مطابق پروتکل فنی به شبکه شاد اتصال یابند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: