به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ زنان با بیشترین سرعت از زمان اوج همه‌گیری ویروس کرونا از بازار کار خارج می‌شوند چون بسیاری از مدارس و مراکز نگهداری از کودکان هنوز تعطیل هستند.

 وزارت کار آمریکا در روز جمعه گزارش داد مشارکت زنان بین 25 تا 54 سال در بازار کار در ماه سپتامبر تا 74.2 درصد کاهش یافته‌است. این رقم در ماه اوت به بالاترین رقم بعد از همه‌گیری ویروس کرونا یعنی 74.9 درصد رسیده بود.

وضعیت اشتغال زنان سیاه پوست که ضربه سنگین‌تری از تعدیل نیروهای ماه‌های اخیر خورده‌اند، کمی بهبود یافته چون فاصله بین بیکاری سفید پوستان و سیاه پوستان برای اولین بار از آوریل کمتر شده‌است.

اقتصاددان‌ها و فدرال رزرو آمریکا بارها در مورد آسیب نابرابر همه‌گیری ویروس کرونا به زنان و اقلیت ها ابراز نگرانی کرده‌اند. این شرایط تاثیرات بلندمدتی بر بهبود اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت.

نرخ بیکاری زنان در حال حاضر 8 درصد است، در حالی که نرخ بیکاری در میان مردان 7.7 درصد گزارش شده‌است. نرخ بیکاری زنان در ماه فوریه کمتر از مردان بود. تعداد زنانی که به دلایل خانوادگی از بازار کار خارج شده‌اند تا 79 هزار نفر افزایش یافته در حالی که در ماه اوت برابر با 55 هزار نفر بود.

نرخ بیکاری برای آمریکایی‌های سیاه پوست تقریباً دو برابر سفیدپوستان است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: