به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ رضا همتی‌زاده، رئیس پلیس راه ایلام روز چهارشنبه در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: امسال در راستای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مراسم اربعین حسینی با هیچ ساز و کاری برگزار نمی‌شود.

او افزود: هیچ‌گونه خدماتی در استان ایلام برای زائران پیش‌بینی نشده است و در مبادی ورودی و خروجی استان از تردد آنها جلوگیری می‌شود.

رئیس پلیس راه استان ایلام تاکید کرد: مراسم پیاده‌روی به سمت زیارتگاه‌ها و اماکن متبرکه استان ایلام در روز اربعین نیز در مناطق مختلف استان برگزار نمی‌شود.

همتی‌زاده از عموم مردم ادامه داد: در راستای پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی از تردد غیرضروری در این ایام در جاده‌های ایلام خودداری کنند.

بنابر اعلام استاندار ایلام، مرز بین‌المللی مهران برای عبور زائران حسینی در ایام اربعین امسال بسته است و به هیچ عنوان اجازه ورود در این مرز داده نخواهد شد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی بیان کرد: بنابر اعلام مسئولان کشور عراق و باتوجه به فراگیری بیماری کرونا، استان ایلام و مرز بین‌المللی مهران پذیرای زائران حسینی نخواهد بود و در این راستا هیچ برنامه‌ای برای پذیرش زائران و خدمت‌رسانی به آنها در این مرز وجود ندارد.

او افزود: بر اساس پروتکل‌های مصوب ستاد کرونای کشور راهپیمایی اربعین به عنوان کنگره جهان اسلام امسال برگزار نمی‌شود و موکب‌ها در مسیر مرز مهران حق برپایی و فعالیت ندارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: