به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل امداد امام خمینی(ره) کردستان پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کردستان، اظهار کرد: در راستای اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد طرح ایجاد نیروگاه‌های کوچک مقیاس را مورد توجه قرار دادیم.

مدیر کل امداد امام خمینی(ره) کردستان بیان کرد: بیش از 32 هزار خانوار در استان کردستان با سرپرستی زنان اداره می‌شوند که بهترین کار برای درآمدزایی این خانوارها ایجاد مشاغل خانگی است.

او ادامه داد: یکی از اقدامات ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس است که در قدم اول بیش از هزار خانوار را در این زمینه در استان کردستان شناسایی کرده ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: در ابتدا 240 واحد نیروگاه‌های کوچک مقیاس در استان اجرا می‌شود که پنج و احد آن به صورت پایلوت در بیجار به مبلغ 60 میلیون تومان افتتاح شده است که 20 میلیون تومان آن به صورت بلاعوض و 40 میلیون تومان به صورت تسهیلات در اختیار این خانوارها قرار خواهد گرفت.

او افزود: این طرح می‌تواند حدود یک میلیون تومان درآمد ثابت برای خانوارهایی که نمی‌توانند فعالیت‌های کاری سخت انجام دهند، ایجاد کند.

شیخی زاده گفت: این نیروگاه‌های کوچک مقیاس می‌تواند به تولید برق در استان کردستان نیز کمک کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: