به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ محمدهاشم قسام گفت: شهریورماه سال جاری ماموران انتظامی شهرستان "ممسنی" از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 از آتش‌سوزی ارتفاعات "قلعه سفید" مطلع و بلافاصله به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

او گفت: این آتش سوزی که 14 شهریورماه سال جاری در ارتفاعات "قلعه سفید" شعله ور و با فرا گرفتن بیش از 40 هکتار از پوشش‌های جنگلی ادامه یافته بود در کمتر از 72 ساعت با تلاش‌های پلیس، نیروهای مردمی و همچنین دستگاه های امدادی و اداره منابع طبیعی، کنترل و خاموش شد.

فرمانده انتظامی شهرستان "ممسنی" با بیان اینکه شناسایی عاملان آتش سوزی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، گفت: ماموران انتظامی با اشرافیت اطلاعاتی و بررسی‌های فنی و تخصصی، موفق شدند 2 نفر از عاملان آتش‌سوزی را شناسایی و آنان را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی "ممسنی" افزود: متهمان در بازجویی اولیه اقرار کردند که برای تفریح به این منطقه کوهستانی عزیمت و پس از افروختن آتش، قادر به مهار آن نبودیم و سریعاً از محل متواری شدیم.

سرهنگ "قسام" با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، تصریح کرد: در این فصل از سال مراتع و چمنزارهای جنگلی خشک و با کوچک‌ترین جرقه، شعله‌ور شده و موجب آتش‌سوزی به وسعت زیادی خواهد شد لذا تاکید می‌شود که هموطنان هنگام رفتن به طبیعت از افروختن آتش در آن مکان‌ها جدا خودداری کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: