به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ عباس آقازاده مسرور، رئیس مجمع عمومی با بیان اینکه رفتارهای اجتماعی نادرست باعث افزایش مبتلایان به کرونا و مراجعان به بخش‌های ویژه می‌شود، اظهار کرد: به جای اینکه سوله‌ها و ورزشگاه‌ها را به تخت‌های بیمارستانی تجهیز کرد باید در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی اقدامات موثر انجام داد.

او افزود: باید در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی اقدامات اساسی انجام داد اما تاکنون این امر چندان جدی گرفته نشده است.

او ادامه داد: کرونا یک بیماری تنفسی است و از طریق ارتباطات افراد با یکدیگر منتقل می‌شود، طبیعتا با قطع ارتباطات ؛ زنجیره انتقال ویروس نیز شکسته می‌شود.

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه رفتارهای اجتماعی باعث افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و مراجعان به بخش‌های ویژه می‌شود، گفت: به جای اینکه این سوله‌ها و ورزشگاه‌ها را به تخت‌های بیمارستانی تجهیز کرده و مردم را به سمت سوله‌های بحران و هدایت بیمارستان‌های صحرایی سوق داد، باید در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی اقدامات موثر انجام شود.

آقازاده تصریح کرد: این روزها تاکید بر اجرای صحیح فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت عمومی است؛ همچنین تعطیلی بسیاری از ادارات، آرایشگاه‌ها، کافه‌ها و سایر اماکنی که در وضعیت کنونی باز بودنشان ضروری نیست؛ الزامی شده است.

او درباره استفاده از ظرفیت سوله‌های بحران و دیگر مراکز پیش بینی شده برای درمان بیماران کرونایی گفت: سوله‌ها، ورزشگاه‌ها و ... را می‌توان به عنوان نقاهتگاه استفاده کرد، چون در این اماکن نمی‌توان ICU دایر کرد.

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی افزود: باید به فکر مراکز جایگزین در بخش درمان و نقاهتگاه‌ها باشیم؛ اما درباره فعالیت بسیاری از پیشه‌ها باید اقدامات اساسی انجام شود.

آقازاده خاطرنشان کرد: باید ستاد ملی مبارزه با کرونا دستور بستن راه‌های منتهی به شمال کشور را صادر کند تا حلقه ادامه و گسترش ویروس کرونا قطع شودو  تا این اتفاق رخ ندهد؛ مابقی حرف‌ها بی‌پایه است. این اقدام از ساختن و تجهیز سوله با ارزش‌تر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: