به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ عفت شریعتی در حاشیه بازدید از کتابخانه عمومی شهرستان گفت: باید شیوه‌های مختلف ایجاد جاذبه شود تا مراجعه کنندگان با رغبت بیشتری وارد کتابخانه شوند و به مطالعه و امانت کتاب مبادرت ورزند.

نماینده مردم شهرستان‌های کوهبنان و زرند در مجلس شورای اسلامی افزود: کوهبنان در گذشته و حال سابقه‌ای طولانی در فرهنگ‌‌ دارد لذا باید تلاش شود تا آثار و کتب علما، دانشمندان، شاعران و فرهیختگان کوهبنان برای کتابخانه‌های شهرستان تهیه شود.

او تاکید کرد: کتابخانه، محل اعتلا و دانایی جامعه است و مطالعه کنندگان برند فرهنگی هر منطقه هستند که باید با شوق و ذوق در فضای کتابخانه حضور پیدا کنند.

شریعتی بیان داشت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افتخار جهان اسلام و تشیع است و باید وصیت‌نامه این شهید بزرگوار در دید عموم مراجعه کنندگان قرار گیرد.

او خاطرنشان کرد: جا دارد وصیت‌نامه این شهید در قالب لوح‌هایی زیبا تهیه و به مدارس شهرستان اهدا شود تا دانش‌آموزان بیشتر و بهتر با فرهنگ ‌ایثار و شهادت مانوس شوند.

نماینده مردم‌شهرستان‌های کوهبنان و زرند در مجلس گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شخصیتی جهانی است که عمر خود را صرف مجاهدت و خدمت‌رسانی به جامعه انسانی کرد، این شهید عزیز آثاری دارد‌ که می‌تواند برای دهه‌های آینده بسیار موثر و ارزشمند واقع شود.

او ابراز داشت: اداره فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی جلسات خود را در کتابخانه‌های عمومی شهرستان برگزار کند دبیران و مربیان پرورشی مدارس بیشتر از فضای کتابخانه‌ها بهره ببرند و دانش‌آموزان را ترغیب کنند تا از کتب کتابخانه بیشتر بهره ببرند.

شریعی بیان کرد: استان کرمان ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی فراوانی دارد. شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه فرهنگی است که بهترین الگو در عرصه‌های مختلف برای جوانان است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: