به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر اظهار داشت ؛ اخیراً پیامی حاوی "وعده کفش های رایگان آدیداس به مناسبت 93 سالگی این شرکت" برای کاربران ارسال می گردد که این پیام حاوی یک لینک مربوط به سایت جعلی آدیداس می‌باشد. طی بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان فنی این پلیس مشخص گردید ، این سایت دارای گواهینامه‌ امنیتی معتبر نبوده و از پروتکل ناامن http به جای https استفاده می‌کند که برای وب سایت یک شرکت مشهور و بزرگ امری غیر عادی است.

او افزود : در آدرس URL سایت جعلی در کلمه adidas بجای حرف i ، عدد یک کوچک انگلیسی قرار دارد . با توجه به نتایج به دست آمده این یک صفحه‌ جعلی و احتمالا آلوده به بدافزار بوده و قربانی به علت استفاده از مرورگر های به روز نشده متوجه جعلی بودن آن نشده بر روی لینک، کلیک کرده و وارد سایت می‌شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا بیان کرد : این صفحات جعلی به احتمال زیاد قربانی را عضو یک شبکه بات نتی نموده یا در پس ماجرا از منابع سیستم آن برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کند و یا بدون اطلاع کاربر و به واسطه‌ تعاملی که با سایت برقرار کرده ، بدافزاری را برروی سیستم قربانی نصب کرده و اطلاعات آن را به سرقت می برند .

این مقام انتظامی در پایان  از شهروندان درخواست کرد توصیه‌‌های پلیس فتا را جدی گرفته و آنها را به کار ببندند تا در معرض این‌گونه کلاهبرداری ها قرار نگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسcyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: