به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا با اشاره به برخورد با تردد موتورسیکلت سواران در خطوط ویژه اتوبوس گفت: حدود سه و نیم میلیون دستگاه موتورسیکلت در تهران وجود دارد که واقعا قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند و قانونمند هستند اما بعضا افرادی هم هستند که تخلف می‌کنند.

او افزود: عمده تخلف موتورسواران تردد در خطوط ویژه و معابر ممنوعه است که این موضوع در مناطق 11 و 12 شهر تهران بیشتر دیده می‌شود چراکه در این مناطق به منظور تسهیل عبور و مرور و دور زدن گره ترافیکی مردم به جای خودرو از موتور استفاده می‌کنند.

سرهنگ جهانی درخصوص ورود بی رویه موتورسوران به خطوط ویژه به خصوص در مناطقی مانند مخبرالدوله تصریح کرد: ورود موتور به خطوط ویژه اتوبوس، ممنوع است و صراحتا تخلف تلقی می‌شود و اگر پلیس آنها را بگیرد حتما تا یک هفته موتور توقیف می‌شود و جریمه نقدی هم به همراه دارد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به کمبود ظرفیت ناجا گفت: متاسفانه ما آنقدر ظرفیت نداریم که برای همه موتورسوران در تمام تقاطع‌ها پلیس قرار دهیم تا کنترل کنند به همین دلیل تاکید ما بر این است که مردم از لحاظ فرهنگی به حدی غنی شوند که خودشان رعایت کنند وگرنه پلیس هر روز جریمه می کند، موتور توقیف می کند، پارکینگ می‌برد و... اما تخلفات توسط موتورسواران وجود دارد.

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: الهام مرادی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: