به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا با اشاره به خبرهایی که از فروش خاک چابهار به گوش می‌رسد، گفت: چند وقت اخیر موضوع قاچاق خاک چابهار در رسانه‌ها مطرح شد اما با بررسی‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم چنین مسئله‌ای وجود ندارد.

او افزود: طبق قانون حفاظت از خاک، خروج و فروش خاک کشور جرم است به همین دلیل تیمی را آماده کردیم تا واقعیت ماجرا را پیگیری کند که اگر خدایی نکرده چنین اتفاقی در حال رخ دادن است با قاطعیت برخورد شود تا حتی یک ذره از خاک کشور بیرون نرود.

رفیعی درمورد خاک‌های شهرهای شمالی کشور نیز گفت: از آنجایی که چندسال اخیر زمین خواری و جنگل خواری در شهرهای شمالی کشور رواج پیدا کرده است و بعضا به گوش می‌رسد مالکان ویلاها برای اینکه رودخانه از داخل خانه‌شان عبور کند،  مسیرعبور آب رودخانه‌ را تغییر می‌دهند باید قانون حفاظت از خاک ورود پیدا کند و قوه قضائیه به این امر رسیدگی کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: قوه قضائیه باید در خصوص استفاده شخصی از طبیعت، جنگل خواری، زمین خواری، قاچاق چوب، استفاده غیرقانونی از آب رودخانه‌ها و دریا و حتی فروش خاک با جدیت ورود پیدا کند.

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: