به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مجید حسن زاده در مورد جزئیات بخشنامه تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه به صورت بیمه اختیاری گفت: در این بخشنامه آن دسته از بیمه‌شدگان مورد تاکید قرار گرفته‌اند که ماهیت شغلی‌شان دائم نیست و به صورت پاره وقت کار می‌کنند. کسانی که قصد تکمیل سابقه را دارند باید در زمان ارائه تقاضا، حداکثر ۵۰ سال سن داشته باشند.

معاون توسعه و تعمیم بیمه سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه این امکان فراهم شده که هر فرد که حداقل یک روز در ماه اشتغال و بیمه‌پردازی داشته و مابقی ماه را بیکار است، بتواند باقی ماه را تکمیل و قرارداد بیمه اختیاری بابت کسر سابقه منعقد کند، گفت: نرخ حق بیمه برای این گروه ۲۷ درصد است.

به گفته حسن زاده اساتید دانشگاه، معلمان، ورزشکاران، خبرنگاران و غیره افرادی هستند که می‌توانند از این قانون برای بیمه شدن بهره مند شوند.

او افزود: متقاضیان باید به واحدهای اجرایی شعب تأمین اجتماعی مراجعه و درخواست خود را در دبیرخانه ثبت کنند و طی دو ماه سازمان و شعبه، سن و سابقه آنها را بررسی و برای انعقاد قرارداد اطلاع می‌دهد.

به گفته وی از زمانی که درخواست آنها لحاظ می‌شود جز سوابقشان محسوب می‌شود اما در خصوص سوابق گذشته این امر موضوعیتی ندارد و همچنین در خصوص ماه‌های صفر روز نیز خرید سابقه ماهیت ندارد.

منبع: مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: