به گزارش برنا؛ فریبا گودرزی، کارشناس هواشناسی با بیان اینکه از امشب با ورود سامانه بارشی به کشور، در مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران، گاهی وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود افزود: بارش باران و وزش باد شدید روز سه شنبه در نیمه غربی کشور،  استان‌های ساحلی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌های از مرکز کشور، رخ خواهد داد.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه بر شدت فعالیت سامانه بارشی افزوده شده و در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب و جنوب شرق، بارش باران خواهیم داشت و این بارش ها روز جمعه در غالب مناطق کشور به جز شمال شرق و شمال غرب کشور ادامه خواهد یافت.

او اظهار کرد: تا پایان هفته بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر البرز مرکزی و ارتفاعات استان اردبیل به شکل برف خواهد بود.

گودرزی اظهار کرد: کاهش دما در شرق سواحل شمالی کشور و شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

او با بیان اینکه ریزش تگرگ در مناطقی از شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه زاگرس دور از انتظار نیست افزود: از روز پنجشنبه دمای هوا در بیشتر مناطق کشور به طور محسوسی کاهش خواهد یافت و شاهد کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در شمال شرق کشور در پایان هفته خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی درباره وضعیت آب وهوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا ابری است و در برخی ساعات شاهد بارش باران و وزش باد خواهیم بود. فردا بیشترین دمای هوای تهران به ۱۶ درجه و کمترین آن به  ۱۱ درجه خواهد رسید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: