به گزارش برنا؛ امیرحسین یاوری در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله دانشگاه‌هایی است که توانسته زیرساخت‌های درمانی خوبی را برای خدمت به مردم و کشور ایجاد کند که با امضای این تفاهم‌نامه نیز سعی داریم از ظرفیت خوب این دانشگاه در حوزه اعتیاد و درمان استفاده کنیم.

او تاکید کرد: در موضوع فارغ‌التحصیلان رشته مطالعات اعتیاد، کارگروهی تشکیل و امتیازاتی برای دانشجویان در نظر گرفته شود تا آنان نسبت به ثبت نام در این رشته اقدام کنند

معاون کاهش تقاضا با بیان اینکه علی‌رغم تلاش‌های گسترده، هنوز وضعیت خوبی در بخش درمان اعتیاد در کشور نداریم و درصد ماندگاری بهبودیافتگان مورد رضایت نیست، خاطرنشان کرد: در این امر نیازمند توجه و بهره‌وری بیشتر از محیط‌های دانشگاهی هستیم.

اراده علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران برای کار در موضوع اعتیاد است

در بخشی دیگر از این جلسه، جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی ایران هم یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی ایران تعداد ۱۱ دانشکده و بیش از هزار عضو هیات علمی دارد و از لحاظ پوشش تعداد دانشجویان علوم پزشکی کشور در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی وضعیت بسیار خوبی را دارد.

او افزود: با توجه به برنامه استراتژیک دانشگاه و تحقق دانشگاه نسل سوم و چهارم یکی از رسالت‌های دانشگاه، آن است که دانشجو بتواند در حوزه سلامت جامعه کاری مفید و قوی انجام دهد؛ بنابراین امضای این تفاهم‌نامه، فرصتی است تا در حوزه اعتیاد که پدیده‌ای چندوجهی است و از دیدگاه اجتماعی، تبعات آن دامن‌گیر بسیاری از افراد می‌شود، کار مهم و اساسی انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر حمایت ستاد از پایان‌نامه‌های دانشجویان در حوزه اعتیاد تأکید و بیان کرد: بسیاری از پایان‌نامه‌های دانشجویان در گذشته و آینده، می‌تواند راهگشای مشکلات کشور باشد؛ لذا ستاد می‌تواند از دانشگاهیان در حوزه اعتیاد استفاده کند؛ درعین‌حال دانشگاه تلاش می‌کند چند کار میدانی قوی خوب و مؤثر را انجام دهد، چرا که این اراده علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایران هست که در موضوع اعتیاد بیشتر کار کند.

کوهپایه زاده خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران آماده همکاری‌های مشترک بین‌المللی با ستاد مبارزه با موادمخدر است و امیدواریم این تفاهم‌نامه در بهبود شاخص‌ سلامت مردم به‌ویژه جوانان که آینده‌سازان کشور هستند، مؤثر باشد و تا پایان سال، چند کار مثبت و روشن انجام دهیم.

شایان ذکر است ستاد مبارزه با موادمخدر و دانشگاه علوم پزشکی ایران تفاهم‌نامه همکاری مشترکی را با موضوع همکاری علمی- اجرایی در حوزه کاهش عرضه و تقاضای موادمخدر و روان‌گردان به مدت سه سال امضاء کردند.

حمایت از اجرای پایان نامه تحصیلات تکمیلی ارشد و دکترا مرتبط با موضوع موادمخدر و روان‌گردان، همکاری و حمایت از اجرای پروژه‌های پژوهشی و مطالعاتی، برگزاری کارگاه‌های تخصصی و دانش‌افزایی، تهیه مجله معتبر علمی- پژوهشی در حوزه اعتیاد در عرصه بین‌المللی و بهره‌گیری از ظرفیت فارغ‌التحصیلان رشته مطالعات اعتیاد در ستاد از اهم مفاد این تفاهم‌نامه مشترک است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: