به گزارش برنا؛ سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز۲۴ آبان ۱۳۹۹و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱هزار و ۲۰۳بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که۲ هزار و۵۰۹ نفر از آنها بستری شد با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به۷۴۹ هزار و۵۲۵ نفر رسید.

او افزود: متاسفانه در طول ۲۴ساعت گذشته، ۴۵۲بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به۴۱ هزار و ۳۴نفر رسید.

لاری تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون۵۵۲ هزار و۷۴۷نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند و۵۶۴۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: