به گزارش برنا؛ سجاد سالک، مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به راه اندازی شبکه مدیریت بحران در سازمان‌های مردم نهاد گفت: باتوجه به اینکه کشور ایران در منطقه زلزله خیزی واقع شده و بروز حوادث و اتفاقات غیرمترقبه در آن معمول است، باید آمادگی‌های لازم برای ایمنی را همیشه درنظر گرفت.

او افزود: باتوجه به تجربه فعالیت سازما‌ن‌های مردم نهاد در زلزله کرمانشاه و سیل گسترده‌ای که در ابتدای سال 98 نقاط مختلفی از کشور را تحت الشعاع خود قرار داد، به این نتیجه رسیدیم باید برای ساماندهی مجموعه نیروهای داوطلبی که می‌‎خواهند در مواقع بحران فعالیت کنند، برنامه داشته باشیم.

سالک تصریح کرد: از آنجایی که در مواقع بحران، سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری، آسیب‌های اجتماعی، صنایع دستی و... به صورت خودجوش فعالیت می‌کنند و بنابر اقتضای وضعیت جهت امدادرسانی، جمع آوری و توزیع اقلام، رساندن غذای گرم و انواع اقدامات حمایتی وارد عمل می‌شوند، تصمیم گرفتیم آنها را ساماندهی کنیم. گرچه اگر ما ساماندهی کنیم یا نکنیم کسی نمی‌تواند جلوی فعالیت نیروهای داوطلب و خودجوش را بگیرد.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان در ادامه گفت: هدف ما این است که مجموعه نیروهای داوطلب آموزش‌های لازم را فراگیرند و یکدیگر را در استان‌های مختلف پیدا کنند و یک تیم تشکیل دهند تا اگر کشور در وضعیت بحرانی قرار گرفت، مجهز، آماده و آموزش دیده وارد فعالیت شوند.

او افزود: قرار است جهت تسهیل همکاری بین سمن‌های علاقه مند و فعال، دبیرخانه شبکه مدیریت بحران در استان تهران تاسیس شود و انشالله فعالیت‌های خوبی برای تشکیل تیم‌های کاری، آموزش داوطلبان و منطقه بندی استان های کشور انجام شود.

سالک در پایان اظهار کرد: این دبیرخانه با سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان هلال احمر در ارتباط خواهد بود تا نقش کمک کننده ایفا کند و جلوی ناهماهنگی‌های احتمالی که فعالیت‌های خودجوش به همراه دارند، گرفته شود و درواقع به عنوان بازوی اجرایی توانمند و همسو به امدادرسانی بپردازد.

//انتهای پیام: 3

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: