به گزارش برنا؛ در روزهای کرونایی بیماران مبتلا به بیماری زمینه‌ای باید بیش از پیش به مصونیت خود در برابر این بیماری توجه کنند. افراد در تعامل با آنها نیز باید بیش از پیش به رعایت نکات برای مصونیت در برابر کرونا بپردازند، چون ابتلای این افراد به کرونا می‌تواند مشکلات متعددی به‌دنبال داشته باشد. این در حالی است که برخی در فضای مجازی ادعا کردند که کرونا سرطان را نابود می کند. اما این ادعاها تا کجا درست است؟

 

وضعیت بیماران سرطانی برای مقابله با کرونا

مسعود مردانی، عضو کمیته مقابله با کرونا درباره کم و کیف نگهداری از بیماران سرطانی در ایام کرونا به خبرنگار برنا گفت: افراد مبتلا به سرطان هم به کرونا مبتلا می‌شوند. این بیماری در بین سرطانی‌ها در مقایسه با دیگر افراد ماندگارتر است.

او افزود: بیمار سرطانی به شکل شدید به کرونا مبتلا می‌شود. درمان فرد سرطانی با تاخیر همراه است و با گذراندن زمان فراوان در مقایسه با افراد سالم این بیماری از بدن فرد مبتلا به سرطان خارج می‌شود.

این پزشک عفونی تاکید کرد: بیماران سرطانی باید سعی کنند تا با بیماران کرونایی یا مشکوک به این بیماری در تماس نباشند. اگر افراد در منزل بیمار مبتلا به سرطان دارند باید نسبت به جداسازی او اقدام کنند.

مردانی در پاسخ به این سوال که آیا داروهای تجویز شده به‌دلیل ابتلا به کرونا با داروی افراد سرطانی تداخل ایجاد می‌کند یا خیر افزود: معمولا مصرف این داروها تداخلی به‌دنبال ندارد. هرچند در صورت بروز تداخل متخصص عفونی باید این مقوله را مدنظر قرار دهد.

//انتهای پیام: 4

خبرنگار: زهرا سلیمانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: