به گزارش برنا؛ علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: تقلیل آمار در استان تهران مربوط به اعمال محدودیت های طرح هوشمند مدیریت کرونا نیست. آثار محدودیت‌های اعمال شده در ریتم شهری قابل مشاهده است. به شکلی که تا حدود ۳۰ درصد تراکم در شهر کاهش پیدا کرده و ۳۰ درصد نیز شاهد کاهش تراکم در حمل و نقل عمومی هستیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه ۱۴۵ هزار بازدید توسط تیم های تلفیقی در حوزه نظارت انجام شده است، گفت: در پی آن مشخص شد بیش از ۹۰ درصد اصناف همکاری مناسبی را در اعمال محدودیت ها داشته اند.

به گفته زالی، ۳۳ هزار خودرو ممنوعیت ورود به تهران برای آنها اعمال شده و ۲۵ هزار خودرو نیز اعمال محدودیت تردد شبانه برای آنها انجام شده است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با تاکید بر اینکه شرایط استان تهران ناپایدار و شکننده است، گفت: وزارت بهداشت با رصد شاخص ها وضعیت هر یک از شهرهای کشور را اعلام خواهد کرد. منتظر اعلام وضعیت تهران نیز هستیم و قطعا از این پس در پایان هر هفته با بررسی وضعیت شهر برای اعمال محدودیت های متناسب با وضعیت شهر، اقدام خواهیم کرد؛ اما حتی در صورت قرارگیری تهران در وضعیت نارنجی بخشی از محدودیت ها ادامه خواهد داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: