به گزارش برنا؛ وحید قبادی دانا، رییس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح نمایشگاه آثار هنری افراد دارای معلولیت گفت: سال گذشته ۱۸۸ اثر هنری منتخب به فروش رسید و خریداران آثار هنری افراد دارای معلولیت بالغ بر ۱۶۰ میلیون تومان هزینه کردند، امسال هم ۱۵۰۰ اثر در نمایشگاه شرکت داده شده که  بخشی از آثار در حوزه نقاشی و بخشی در حوزه هنرهای تجسمی است.

او افزود: این نمایشگاه تجلی اراده افراد دارای معلولیت و توانمندی های آنان است. 

رییس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: امسال اتاق‌های هنر در مراکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی ساماندهی شده و موضوع هنر درمانی و افزایش توانمندی‌های افراد دارای معلولیت در حوزه هنر مد نظر قرار داده شده است.

قبادی دانا در ادامه گفت: بیش از ۸۵۰ اتاق هنر در مراکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی تجهیز شده و بیش از ۱۰۰۰ نفر از مربیان و مسئولان فنی مراکز توسط همکاران آموزش داده شدند و بیش از ۴۲ هزار نفر از افراد دارای معلولیت از اتاق‌های هنر استفاده کردند.

او ادامه داد: در حوزه تئاتر هم جشنواره تئاتر منطقه‌ای برگزار می‌شود که در ۵ منطقه در کشور ساماندهی شده و بیش از ۲۵۰ گروه تئاتر افراد دارای معلولیت فعال هستند.  

رییس سازمان بهزیستی بیان کرد: در حوزه موسیقی هم فعالیت‌های خوبی در سازمان انجام شده برای مثال یکی از گروه‌های موسیقی افراد دارای معلولیت نابینایی رتبه برتر را در جشنواره‌ای در کشور تونس، کسب کرد.

قبادی دانا در پایان افزود: از ۴۰۰ اثری که در جشنواره ژاپن از افراد دارای معلولیت پذیرفته شد، ۲۰۰ اثر از کشور جمهوری اسلامی ایران بود که موجب تقدیر و تشکر کشور ژاپن از کشور جمهوری اسلامی بابت مشارکت و فعالیت افراد دارای معلولیت شد.

//انتهای پیام: 5

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: