به گزارش برنا؛ حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش امروز بیست و پنجم آذر سال ۱۳۹۹ در دویست و پنجاه و ششمین جلسه این شورا در تذکری به هیات رئیسه شورای شهر ضمن انتقاد از بررسی پرونده‌هایی که پیش از این رای گرفته‌اند، گفت: بررسی پرونده‌هایی که یک بار درباره آن‌ها اعمال نظر شده‌است؛ ضرورتی ندارد و باید به امور مناطق شهرداری‌ها عودت شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران،ری و تجریش در تذکر خود اجرایی شدن مصوبات قبلی مراجع ذیصلاح را خواستار شد و افزود: بر اساس پیشنهادی که چندی قبل در شورا مطرح شد صلاحیت اعطایی به شوراها در تشخیص و اعلام باغ و غیر باغ بودن اراضی از سال ۱۳۸۸ اعطا شده‌است و بنابراین مواردی که ظاهرا حدود ۷۰ پرونده متعلق به ده‌ها شهروند است دارای حکم غیر باغ از مراجع صالحه قبلی هستند که طرح این مسایل در شورا و رای‌گیری در این خصوص لزومی ندارد.

خلیل‌آبادی با استناد به احکام صادره در خصوص احراز باغ بودن یا نبودن اراضی در مراجع ذیصلاح، گفت: این پرونده‌ها با توجه به نظریه دیوان عدالت اداری، رای اداره حقوقی قوه قضاییه و نظریه کمیسیون های حقوقی شورای عالی استان ها رای گرفته اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش تصریح کرد: نظر این مراجع این بوده که موارد به کمیسیون حقوقی و نظارت ارسال و نظر مشترک کمیسیون حقوقی و شهرسازی و معماری ملاک عمل و اقدام باشد، مع‌الاسف باوجود اینکه نظر کمیسیون مشترک هم معتبر بودن همان احکام را تایید کرده طرح دوباره آن‌ها در مجمع عمومی شورای شهر دلیلی ندارد.

او تاکید کرد: عدم صدور مجوز به شورای شهر برای بررسی مجدد این پرونده ها با توجه به اصل حقوق مکتسبه شهروندان بوده است و با توجه به اینکه خانواده های زیادی در این زمینه بلاتکلیف هستند این پرونده ها باید به شهرداری مناطق برگردانده شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: