رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران:

سرقت خانوادگی میلیاردی در تهران/مادر خانواده خانه ها را کنترل می کرد

سرقت خانوادگی میلیاردی در تهران/مادر خانواده خانه ها را کنترل می کرد

سرهنگ قاسم دستخال از دستگیری باند خانوادگی سرقت در تهران خبر داد.

به گزارش برنا؛ سرقت از منازل در سال 99 به واسطه شیوع ویروس کرونا و حضور بیشتر مردم در منازل، جای خود را در صدر جدول اقدامات مجرمانه به موارد دیگری همچون سرقت خودرو و لوازم آن داد. اقدامی مجرمانه که خسارت های به مراتب سنگین تری بر خانواده ها تحمیل می کند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این خصوص به خبرنگار برنا گفت: دو باند سرقت طی روزهای اخیر در مناطق شمالی تهران دستگیر شدند که باند نخست آن ها از شیوه بالکن روی استفاده کرده و از غفلت خانواده ها سواستفاده و آن چه که در داخل منازل بود را به سرقت می بردند.

او افزود: باند دوم به صورت خانوادگی اقدام به سرقت می کردند. همسر خانواده در قالب نظافتچی وارد منازل شده و آمار منازل را گرفته و به سایر اعضای خانواده اطلاع می داده است تا منزل را مورد سرقت قرار دهند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: این باند در آخرین سرقت خود از یک منزل 11 میلیارد تومان در قالب دلار و طلا به سرقت بردند که پس از تحقیقات پلیسی این افراد دستگیر شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: بسیاری از سرقت  های منازل امروز در حوزه طلا و ارز صورت می گیرد و ضرورت دارد تا شهروندان از نگهداری این اقلام در منزل خودداری کنند. ابزاری که این باندها در سرقت استفاده می کردند در جیب آن ها نیز جا می شده است و به راحتی قفل منازل را باز می کردند.

سرهنگ دستخال در خصوص شیوه سرقت این باند گفت: مادر این خانواده در حین نظافت منازل محل نگهداری اشیای قیمتی را رصد کرده و به سایر اعضای خانواده خود اطلاع می داده است. این خانم با انتشار آگهی و به صورت شخصی در زمینه نظافت منازل فعالیت کرده است. 

این مقام انتظامی در پایان اظهار کرد: شهروندان حتما از شرکت های معتبر اقدام به جذب نظافتچی کنند تا در صورت انجام هرگونه تخلف، پیگیری آن راحت تر باشد و شرکت ها در این خصوص مجبور به پاسخگویی باشند.

//انتهای پیام: 4

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده